GARANTİ VE TAMİR

Satın aldığınız ürün Cantaş Saraciye Mam. San. Ve Tic. A.Ş. tarafından 2 (iki) yıl süre garanti altına alınmıştır. Ürünün garantisi imalat hatalarını kapsamaktadır. Hatalı kullanım, hırsızlık, kargo, nakliye, kara ve havayolu taşımacılığı vb. durumlarda oluşan hasarları kapsamaz.

Ürünlerimizde kullanılan yedek parçalar ithal olup, teknik kalite kontrol testlerinin haricinde uzun süredir ( 5 yıl üzeri ) farklı ürün modellerimizde kullanılarak testi onaylanıp ve müşteri geri dönüşleri de göz önünde bulundurularak seçilmektedir. Ürünün model açıklamasında belirtilen amacına uygun kullanıldığında min. hasar ile uzun süreli kullanımı sağlanabilir.

Amacı dışında kullanımlar ( malzeme-katalog-numune-cihaz- alet edavat taşınması vs. ) ve seyahat firmalarının sorumluluğunda oluşan hasarlar garanti kapsamında değildir. Çanta ve valizler; malzeme ve tasarım olarak ilgili olduğu aktiviteye uygun imal edilmiştir. Bu nedenle amacı dışında kullanılırsa zarar görme riski ortaya çıkar. Fermuarlı bir çantanın içinde iplik, kartela, numune, kesici delici alet, cihaz, alet- edevat takımı taşınması, çantanın fermuarlarına, dış ve iç malzemesine kalıcı hasarlar verir.Çantaların içinde taşınan malzemenin ağırlığı ürünün kapasitesine uygun veya daha hafif olsa dahi teknik malzeme taşıyarak günlük kullanımlar, seyahat valizi veya çantası modellerinin içinde alet,cihaz,numune,katalog vs. taşınması, evrak çantası olarak tasarlanmış bir ürünün malzeme çantası olarak kullanılması gibi durumlarda yakın süre zarfında ürün ile alakalı muhtelif arızalar yaşanması normaldir.Belirtilen şartlarda yaşacağınız sorunlar sonrası ürün ile alakalı yedek parça değişimi, tedariği, dikiş ile düzeltme gibi işlemlerin hizmetini veremiyoruz.Bu gibi amaçlar için kullanımda çanta içine koyulan malzeme hafif dahi olsa, duruma göre ilk kullanımda dahi arıza çıkarma ihtimali beklenebilir.

Kullanım Standartları

Çanta ve valizler; malzeme ve tasarım olarak ilgili olduğu aktiviteye uygun imal edilmiştir. Bu nedenle amacı dışında kullanılırsa zarar görme riski ortaya çıkar. (Evrak çantası olarak tasarlanmış bir ürünün malzeme çantası olarak kullanıldığında içindeki aşırı ağırlık dolayısıyla dikişlerinde sökülme, saplarında kopma meydana gelmesi vb.)

Temizlik

Ürünlerin temizliği söz konusu olduğunda hafifçe ıslatılmış sabunlu bez kullanılmalıdır. Herhangi bir kozmetik ürün, deterjan, tiner, gaz yağı, kolonya, benzin, alkol vb. ürünlerin kullanılması çantanızda deformasyona neden olur.

Saklama Koşulları

Muhafaza edildiği ortamın uygunsuzluğu, kullanmış olduğunuz ürüne direkt zarar verebilecek etkenlerdir. Örneğin çok nemli ortamlarda muhafazası veya kullanımdan sonra direkt güneş ışığında bırakılması gibi.

Dış Etkenler

Çanta kullanırken içinde sivri ve keskin köşe ve kenarları olan madde ve malzemelerin taşınmamasına dikkat edilmelidir. Jean ve koyu renk boya veren her türlü giysiniz ürünün yüzeyine sürtünme sonucu aşınma ve lekelenmeye neden olur. Ürünlerin üzerinde bulunan yedek parçalar ( fermuar,toka, vb.), işlevselliği, tasarımı ve rahat kullanımı açısından yüksek kaliteli mamüllerden oluşmaktadır. İmperteks mamülü çantaların su geçirmezlik özelliği mevcuttur. Ancak şiddetli yağmur, su birikintisi içinde kalması, kasıtlı olarak suda bulundurulması veya suyla ıslatılması gibi durumlarda çanta üzerinde bulunan fermuarların aralarından içeriye su sızma durumu yaşanmaktadır.

 

Suni ve Hakiki Deri

Deri kullanılan ürünlerde, deri kısımların rengi kullanıma, ışığa, sürtünmeye bağlı olarak değişir. Ham deri ürünler su ve leke yapacak her türlü ortamdan etkilenir ve temizlenmesi mümkün değildir. Ham deri ürünlerin kuru ve hassas bir şekilde muhafaza edilmesine dikkat ediniz. Suni deri zaman içinde deformasyona açıktır. Kullanım, saklama, temizleme koşullarına göre zaman içinde dökülme, sarkma gibi deformasyonlar oluşabilir.

 

Kilit – Şifre Kullanımı

Kilit mekanizması hatalı kullanımdan veya başka bir nedenle kullanılmaz hale geldiğinde, kilitler zorlanmamalıdır.
Şifreyi tekrar kullanılabilir hale getirmek için, satın aldığınız mağaza ve firmaya başvurmalı buradaki teknik elemanlar tarafından açılması sağlanmalıdır.

 

Kalite Kontrol

Ürünlerimiz, imalat sonrası kalite kontrol testinden geçirilmektedir. Ancak satış sonrası meydana gelebilecek itilafları ortadan kaldırmak için ürün satın alınırken gözden geçirilmelidir.

Updating…
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.