500 TL üzeri Ücretsiz Kargo! Pazartesi-Cuma günleri saat 14:00'a kadar verilen siparişler aynı gün kargoda.

Garanti

Satın aldığınız ürün Cantaş Saraciye Mam. San. Ve Tic. A.Ş. tarafından 2 (iki) yıl süre tamir garantisi altına alınmıştır. Ürünün garantisi imalat hatalarını kapsamaktadır. Hatalı kullanım, alışılmamış eşyaların taşınması, ihmal, kazalar, aşınma, soyulma, aşırı sıcaklık – soğukluğa maruz kalma ve rutubet gibi dış etkenler, hırsızlık, kargo, nakliye, kara ve havayolu taşımacılığı vb. durumlarda oluşan hasarları kapsamaz. Garanti süresi içerisinde yedek parça değişimi gerektiren durumlar için ilgili yedek parçalar ücretli olup, garanti kapsamı ve süresi ücretsiz yedek parça değişim imkanı sunmaz. Belirtilen garanti koşulları; tekerlek, çekme mekanizması vb. aksanlarda herhangi bir neden sonucu oluşan aşınma, çizilme, yamulma, yıpranma, kırılma benzeri hasarları kapsamamaktadır. Garanti süresi içerisinde aynı model için ücretli parça değişim imkanı 1 ( bir ) sefer sınırlıdır. Tüm modellerin üretim özellikleri ve ilk satın alım esnasında kullanılan parçalar haber verilmeksizin değiştirilebilir.  Detaylı bilgi için www.cantas.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. 
Ürünlerimizde kullanılan yedek parçalar yüksek kalite ve zararlı etken madde içermeyen, teknik – rutin kalite kontrol testlerinin haricinde uzun süredir ( 5 yıl üzeri ) farklı ürün modellerimizde kullanılarak testi onaylanıp ve müşteri geri dönüşleri de göz önünde bulundurularak seçilmektedir. Ürünün model açıklamasında belirtilen amacına uygun kullanıldığında min. hasar ile uzun süreli kullanımı sağlanabilir.

Amacı dışında kullanımlar ( malzeme-katalog-numune-cihaz-altın-alet edavat taşınması vs. ) ve seyahat firmalarının sorumluluğunda oluşan hasarlar garanti kapsamında değildir. Çanta ve valizler; malzeme ve tasarım olarak ilgili olduğu aktiviteye uygun imal edilmiştir. Bu nedenle amacı dışında kullanılırsa zarar görme riski ortaya çıkar. Fermuarlı bir çantanın içinde iplik, kartela, numune, kesici delici alet, cihaz, alet- edevat takımı taşınması, çantanın fermuarlarına, dış ve iç malzemesine kalıcı hasarlar verir. 

Çanta veya valizlerin içinde taşınan malzemenin ağırlığı ürünün kapasitesine uygun veya daha hafif olsa dahi teknik malzeme taşıyarak günlük kullanımlar, seyahat valizi veya çantası modellerinin içinde alet,cihaz,numune,katalog vs. taşınması, evrak çantası olarak tasarlanmış veya seyahat valizi olarak belirtilen bir ürünün malzeme çantası olarak kullanılması gibi durumlarda yakın süre zarfında ürün ile alakalı muhtelif arızalar yaşanması normaldir. Bazı durumlarda bu arızanlamalar kısa sürede meydana gelebilir. Tekerlekli modellerin kullanıldıkları zeminin bozukluğu ürününüzün arızalanmasına direk etken olabilmektedir. 
Belirtilen şartlarda yaşacağınız sorunlar sonrası ürün ile alakalı yedek parça değişimi, tedariği, dikiş ile düzeltme gibi işlemlerin hizmeti verilememektedir . Bu gibi amaçlar için kullanımda çanta içine koyulan malzeme hafif dahi olsa, duruma göre ilk kullanımda dahi arıza çıkarma ihtimali beklenebilir. 

Bakım ve Onarım

Bakım veya onarım gereken ürünlerin doğrudan Cantaş merkezlerine gönderilmemesi gerekmektedir. Aksi takdirde ürünlerin onarım/bakımlarında gecikmeler, ürün takibi sorunu gibi durumlar yaşanabilir. Bakım veya onarım gereken ürünlerin;  modeli belli olacak ve arızalı kısımların fotoğraflarını, fatura veya fiş görüntünüz ile beraber cantas@cantas.com.tr mail olarak göndermeniz gerekmektedir. Ürün satın alma esnasında size verilen garanti belgesi ile beraber orijinal fiş – fatura ibraz edilememesi halinde ürün garantisini geçersiz kılar. Mail onaysız gönderilen veya teslim edilen ürünlerde teslimat süreci ve sonrasında yaşanabilecek durumlardan firmamız sorumlu değildir.

Ürün açıklamasında aksi belirtilmediği halde koruyucu özelliği olmayan modellerin darbe, düşme gibi durumlarda içerisinde taşınan malzemenin hasar görmesi firmamız sorumluluğunda değildir. Bu özelliklerde bir ürün talebinde ürün açıklama ve özelliklerinde belirtilen koruyucu niteliklerine dikkat edilmelidir.

İlgili havalimanının varış noktasında teslim aldığınız ürününüzü mutlaka kontrol ediniz. Taşıma esnasında ürününüze hasar verilmiş ise ilgili havayolu şirketinden bunun tespitinin yaptırılmış ve hasar raporunun (damage report) hazırlatılmış olması gerekir. Bu rapor ile Cantaş müşteri hizmetlerine başvurulmalıdır. Cantaş hasar gören ürünü ve havayolunda tutulmuş hasar raporunu inceleyerek  ürün tamir edilemiyorsa tamir edilemez raporu ve ürünün mevcut perakende fiyatını belirten yazıyı,  tamiri mümkünse de tamir ücretini gösteren yazıyı hazırlar ve müşterisine teslim eder. Satışı olmayan modellerin fiyat tespiti muadili olabilecek modeller üzerinden hesaplanır. Talebe göre fiyat belirtilemez.  Müşteri bu resmi yazı ile birlikte hasarının tazmini için ilgili havayolu şirketine müracaat etmelidir. Yukarıda belirtilen hasar raporu ve hasarlı ürünün kendisi veya hasarlı halde fotoğrafları olmadan Cantaş müşteri hizmetlerinin fiyat içeren resmi yazıyı hazırlaması mümkün değildir.  Başvuru ilgili havayoluna şahsen yapılmalıdır. 

Ürünlerinizi kesinlikle çamaşır makinesinde yıkamayınız.

Ürünlerinizle birlikte seyahatinizde parfüm, şampuan, makyaj malzemesi gibi sıvı maddeler taşıyorsanız bunları kilitli sıvı poşetlerinde muhafaza etmeniz gerekmektedir, aksi takdirde dökülmesi durumunda ürününüze zarar verebilir. Üründe taşınan sıvının beklenmedik açılma veya sızdırması halinde ürüne muhtelif hasalar vermesi muhtemeldir. Bu ve benzeri durumların tamir veya garanti kapsamında işlem görmesi mümkün olmamaktadır. 

Bir önceki seyahatinize ait uçuş yolculuk bilgisi yapışkan etiketlerinin uzun süre bekletilmeden sökülmesi tavsiye edilir. Sökülmeyen eski uçuş seyahat bilgisi etiketleri valizleriniz bir sonraki seyahatinizde yükleme sırasında karışmasına neden olabileceği gibi, uzun süre geçtikten sonra sökülen bu etiketler üründe iz bırakarak malzemesine zarar verebilir.

Çanta ve valizlerinizin fermuarlarını uzun süre sorunsuz olarak kullanabilmek için kapasitesinden fazla ürün yerleştirmeyin. Fermuar aralarına ulaşabilecek toz veya benzeri madde içeren, kumaş, tüy, iplik gibi içeriklere sahip ürünlerin fermuara takılması ve bu halde zorlanması ürüne kalıcı hasarlar verebilir. Tekerlekli modellerin kullanımı esnasında, ürünün farkında olmadan bozuk zeminde ilerletilmesi, tekerleğin arasına parça takılmış halde çekilmesi durumunda kolay arızalanma beklenebilir. Bu ve benzeri durumların tamir veya garanti kapsamında işlem görmesi mümkün olmamaktadır.  

Tüm kilitler ürünün kazara açılmasını önler fakat çalınmasına veya içindekilerin kaybolmasına karşı önleyici bir unsur oluşturmazlar.       

Ürünün temizliğini nemli bir bez ile yapınız. Aseton, benzin, alkol vb. kimyasal temizleyicileri kullanmayınız.
Ürününüzün ıslanmamasına özen gösteriniz. Buna rağmen ürün ıslanırsa radyatör, soba gibi ısı yayan cihazların üzerine koymayınız. Doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayınız.
Kullanmadığınız çantalarınızı ve deri ürünlerinizi muhafaza ettiğiniz ortamın nemli olmamasına özen gösteriniz.
Dizüstü bilgisayar çantası dışındaki hiçbir çantada dizüstü bilgisayarı taşımayınız.
Cüzdanların orijinal formu bozulduğu için  pantolonun arka cebinde taşınmaması tavsiye edilir.
Çekme mekanizmalı modellerin kullanımı esnasında, ürün kesinlikle çekme kolundan taşınmamalı veya anlık kaldırılmamalıdır. 

Güncelleniyor...
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.